Harmadszor is Energiatudatos Vállalat címmel ismerték el Coop üzletláncot

A 2018-as és 2019-es év után tavaly immár harmadik alkalommal ismerték el Energiatudatos Vállalat védjeggyel a COOP Gazdasági Csoport fejlesztéseit. A kitüntető címet a köztársasági elnök által fővédnökölt, az Országgyűlés Nemzeti Fenntartható Fejlődési Tanácsa által védnökölt, a Magyar Innováció és Hatékonyság Nonprofit Kft. által működtetett Virtuális Erőmű Program energiahatékonysági kiválósági pályázatának keretein belül kapta meg az üzletlánc. 

A 2011-ben elindított Virtuális Erőmű Program (VEP), és az általa működtetett energiahatékonysági kiválósági pályázat célja, hogy a fenntarthatósági kezdeményezéshez csatlakozó vállalatok, illetve állami intézmények, önkormányzatok, iskolák éves energia-megtakarításait erőművi kapacitásra számítja át, így meghatározza, hogy mekkora erőműre nincs szükség a megtakarításoknak köszönhetően. Az eddig igazolt megtakarításokból „felépült” virtuális erőmű kapacitása már Magyarország negyedik legnagyobb erőművének felel meg. A 2030-ra kitűzött cél, hogy hazánk második legnagyobb erőművi kapacitásának megfelelő megtakarítást érjen el a program, amely mára megyei szintre és határainkon túlra is kiterjedt. A VEP program analógiájára és a preventív gondolkodás jegyében közel két éve az energia mellett más területeken is elindultak fenntarthatósági programok, így a Virtuális Hulladéklerakó Program, amely a le nem rakott hulladékmennyiséget, valamint a Virtuális Egészségközpont Program, ami pedig az el nem végzett egészségügyi beavatkozásokat számszerűsíti. 

A VEP keretein belül a COOP Gazdasági Csoport üzletfejlesztéseit 2018 és 2019 után 2020-ban immár harmadik alkalommal ismerték el Energiatudatos Vállalat védjeggyel. A jelenleg is tartó pandémiás helyzet következtében elmaradt tavalyi hivatalos Parlamenti díjátadó miatt, a kitűntető címet idén a Co-op Hungary Zrt.  irodájában szűk körben Dr. Molnár Ferenc, a Magyar Innováció és Hatékonyság Nonprofit Kft. ügyvezetője adta át Tóth Gézának, a Co-op Hungary vezérigazgatójának, aki az elismerés kapcsán elmondta: „Örömmel vettük át ezt a tanúsítványt, mivel a COOP Csoportnak évek óta egyik fontos célja, hogy minél fenntarthatóbb, energiatudatosabb irányba vigye a tagvállalatait. Ez nem csak éghajlati, de versenyképességi kérdés is, hiszen az élőmunka terhei után az energiafelhasználás költségei a legjelentősebbek, ezért 2016-ban elindítottuk ismételt boltmegújítási programunkat.” A csoportszintű fejlesztések középpontjában a fenntarthatóság, az energia-és környezettudatosság áll. Az üzletlánc meggyőződése, hogy közel 2300 üzletének hosszútávú és fenntartható üzemeltetése leginkább az energiahatékonyság mentén valósítható meg, amelyhez elkészült egy tudatos, koncepció is. Ebben a cégcsoport energiastratégiája egyrészt az energiafelhasználás csökkentésére irányul, másrészt, hogy a felhasznált energiát megújuló energiaforrások révén biztosítsa. Mindkét esetben jelentősen csökken az üvegházhatású gázok – pl. széndioxid – kibocsátása.

Az üzletlánc működéséből eredő ökolábnyomának csökkentésére több területen folytatja beruházásait: hűtők utólagos üvegajtózása, az üzletek világításának LED-es korszerűsítése és a hűtési-fűtési rendszerek például hőszivattyús technológiai modernizációja. Tóth Géza kihangsúlyozta: „egyre több COOP-tagvállalat részben pályázati, részben saját forrásból egyre többet fordít energiatakarékossági, fenntarthatósági célokra, amit a jövőben szeretnénk még inkább kiterjeszteni, ösztönözni franchise partnereink körében.”

Az energiahatékonysági beruházások közül kiemelkedik a napelemes rendszerek kiépítése, amely a teljes Coop hálózaton belül már több mint 100 különböző teljesítményű napelemes rendszert jelent, aminek döntő része háztartási méretű kiserőmű (HMKE) kategóriába esik, 50 kW és az alatti teljesítményekkel. Az 500 kW alatti napelemes kiserőmű rendszerek telepítésére is van már példa, folyamatban van több ilyen méretű rendszer telepítése is a cégcsoport nagyobb logisztikai bázisainál. 

A Coop Csoport teljesítette korábbi pályázatában 2019-2020-ra tett vállalásait, tovább növelte a napelemmel működő üzleteinek számát, így 2020-ban már több mint 100 üzleten létesült solar HMKE rendszer. A mostani pályázatban ismertetett lezárult fejlesztések eredményeként a cégcsoport a teljes áramfogyasztásának közel 2%-át saját maga állította elő, valamint éves szinten több, mint 3 000 000 kWh villamos-energia megtakarítást ért el. A 2020-2021-es időszakra szintén a megújuló energiafelhasználás részarányának növelésére tett vállalást, mely szerint a Coop Csoport a 2020. év fennmaradó időszakában és a 2021. év folyamán legalább 40 üzleten valósít meg napelemes HMKE rendszer beruházást. Emellett az egyik logisztikai bázisnál 377 kW-os napelemes kiserőművet terveznek telepíteni. 

A környezettudatosság jegyében elektromosautótöltő-állomások kiépítése is elkezdődött. „Jelenleg 11 ilyen töltő áll a vásárlók rendelkezésére üzleteinknél. Egyre inkább alapvető, ha nem is követelmény, de elvárás az ezirányú igény, így folytatjuk a telepítéseket, az év második felében várhatóan további

7 töltő helyet alakítunk ki” – tette hozzá a Co-op Hungary vezérigazgatója. A COOP a hazai élelmiszerkereskedelmi szereplők közül 2017-ben elsőként indította el használt étolaj visszagyűjtő szolgáltatását. Mára 328 szupermarketben alapszolgáltatás, de összesen 529 üzletben érhető el olajpont, ami a vásárlók körében népszerű, eddig 140 ezer liter használt étolajat gyűjtött vissza az üzletlánc. Ez a szám év végére elérheti a 170 ezer litert. 

Dr. Molnár Ferenc, a Magyar Innováció és Hatékonyság Nonprofit Kft. ügyvezetője elmondta: „a COOP-pal három éve vagyunk kapcsolatban, a cégcsoport azóta folyamatosan részt vesz programjainkon, és egyre jobb megoldásokkal támogatja a fenntartható fejlődést. Egymás után most már harmadik évben is olyan új innovatív projekteket, olyan zöld beruházásokat mutatott be, amelyek nagy mennyiségű kWh energia-megtakarítást eredményeznek. A cégcsoport felismerte, hogy az energiatudatos megoldásait láthatóvá is kell tennie a fogyasztóknak, mert egyre szélesebb az a tudatos vásárlói kör, aki számára fontos, hogy zöld és fenntartható helyről vásároljon. Bízunk az együttműködés bővülésében, mert társaságunk az üzletlánc törekvéseihez kommunikációs, illetve marketing, valamint reményeink szerint később akár forrásszervezési és finanszírozási támogatást is tud biztosítani.”

MOON Bike 2021

A Pécsi Tudományegyetem és a Magyar Innováció és Hatékonyság Nonprofit Kft. együttműködésében, a Virtuális Erőmű Program (VEP) és a Virtuális EgészségKözpont keretében idén is folytatódik a Pécsi Tudományegyetem által szervezett „MOON BIKE” kihívás, melynek a 2020-as évben a célja az volt, hogy 80 nap alatt virtuálisan eljussunk biciklivel a Holdra, azaz bárhol a világon együtt tegyünk meg összesen 384 400 km-t.

MOON Bike_1.jpg

A Moon Bike 2020 program résztvevői a mindennapi kerékpárhasználatuk során a vállalt határidőn belül, 62 nap alatt teljesítették a kitűzött célt, a Föld-Hold közötti távolságot, sőt szeptember 13-ig, 80 nap alatt összesen 937 531,72 km-t tekertek, azaz az eredeti kihívást többszörösen teljesítették. A projekt népszerűségét igazolja, több mint 600 aktív kerékpáros nemzetközi szinten „buzdított” mindenkit egészséges életmódra.

A program célja továbbá a környezetbarát kerékpáros közlekedés népszerűsítése. A Hold biciklivel történő jelképes elérése és a visszatérés támogatta a hazai mérséklési törekvéseket. A program végére 233,7 tonna CO2 kibocsátás megtakarítás realizálódott. A megtakarított üvegházhatású gáz mennyisége 3400 db, 50 éves fa egy teljes vegetációs időszakban megkötött CO2 tömegével egyenlő.

A 2021. május 15-én induló „MOON BIKE 2021” kihívásban a tavalyi teljesítmény elérése, megdöntése mellett kisebb túrák megtételére is bíztatják a követőket.

Részkihívásként adott hétvégéken meghirdetik pl. a Pécs-Orfű-Pécs, a Velencei-tó kör, kb. 30-30 km-es, ténylegesen vagy virtuálisan is teljesíthető távokat, illetve a Mohács-Baja-Mohács, kb. 75 km-es túrát. A részkihívásokon – ha a járványhelyzet lehetővé teszi - helyszíni kitelepüléssel, szórakoztató programokkal népszerűsítik az egészség- és környezettudatos, fenntartható életmódot, valamint a kerékpáros közlekedést.

2020-hoz hasonlóan a kihíváshoz a közösségi médián keresztül bárki csatlakozhat. A tekerés szerelmeseinek nincs más dolguk, mint tekerni és bármilyen kerékpáros applikációt letöltve a telefonjukra a megtett távot screenshot kép formájában üzenetben vagy bejegyzésként elküldeni a MoonBike hivatalos Facebook oldalára.

Ha szobakerékpáron szeretnél indulni a kihívásban, csak le kell fotóznod a kilométeróra kijelzőjét a megtett távval és azt feltölteni. Minden nap összegzik a megtett kilométereket és beszámolnak arról, hogy éppen merre "járunk".

MOON Bike_2.jpg

Csatlakozz TE is a kihíváshoz, mely szobabiciklivel, túra – vagy országúti kerékpárral teljesítő, illetve hobbi kerékpározók és profi versenyzők által megtett kilométereket egyaránt várja. Nevezési, vagy regisztrációs díj nincs.

#KÖZÖSSÉG, #MOZGÁS, #EGÉSZSÉG, #KÖRNYEZETTUDATOSSÁG!

Töltsd le az applikációt, és mentsd meg a világot vidám küldetésekkel!

VEDD FEL A KESZTYŰT A KÖRNYEZETSZENNYEZÉS ELLEN, ÉS CSINÁLD VÉGIG A JÁTÉKOS KÜLDETÉSEKET ÉRTÉKES NYEREMÉNYEKÉRT! RÁADÁSUL NEM CSAK A KÜLDETÉSEKET DÍJAZZUK, HANEM AZT IS, HA MINÉL TÖBB BARÁTODAT MEGHÍVOD!

Az APP-ot letöltő, és a néhány perc alatt megoldható kihívásokat teljesítő fiatalokra ugyanúgy milliós nyeremények várnak, mint az iskolákra, vagy azokra, akinek az ajánlásával a legtöbb új tag csatlakozik az APP-hoz! 

Névtelen.png

A Virtuális Erőmű Program (VEP) szakemberei a pandémia alatt több más innovációval együtt előkészítettek egy olyan digitális keretrendszert (V-GO), amely web-es és APPlikációs megoldással épít fenntartható közösségeket.

A V-GO applikáció a most április 19-én indult Fenntarthatósági Témahéten (FTH) debütált az iskolások körében és célja, hogy 1 év alatt 1 millió 25 év alatti fiatalt és több millió teljes lakossági partner töltse le, és használja aktívan.

V-go.png

A V-GO applikáció használata

1. Letöltés

Az applikáció letölthető IOS és Android rendszerű telefonokra is a következő linkeken:

2. Regisztráció

Az applikációba történő regisztráció nagyon egyszerű, ugyanis ezt kétféleképpen tudjuk megtenni:

a)      Létrehozunk egy teljesen új profilt e-mail címünk és egy jelszó megadásával

b)      A már meglévő Google vagy Facebook fiókunkon keresztül regisztrálunk.

 
Fontos, hogy amennyiben 16 év alatti diák regisztrál, ügy szükség van a szülő hozzájárulásához, amit egy nyilatkozat kitöltésével és visszaküldésével tudnak igazolni!

A diákok a regisztráció során megadott e-mail címre automatikusan megkapják a szülői hozzájáruló nyilatkozatot. A szülő által kitöltött és aláírt dokumentumot a v-go@mi6.hu e-mail címre kell visszaküldeni. A 16 éven aluli diákok a szülői nyilatkozat megérkezéséig is részt vehetnek a küldetésekben, azonban a küldetésekben elért eredményük csak akkor lesz értékelve és díjazva, ha visszaérkezik a szülői nyilatkozat. Amennyiben ez nem történik meg a 16 év alatti diákok esetében, úgy a regisztrációjuk és összes tevékenységük törölve lesz a rendszerből!

3. Az applikáció használata

A regisztrációt és a bejelentkezést követően a képernyőn megjelennek a küldetések, amiket a diákoknak teljesíteniük kell. A küldetések közül ki lehet választani, hogy melyiket szeretnénk elsőként megoldani.

A küldetések a következőek:

  • Fenntartható közösségek, a VEP

  • Klímabajnok

  • Vízőrzők

A Mi6 ügynökség vészhívása megérkezett: veszélyben a bolygó!
Dieg007 az ügynök egér újra meg kell, hogy mentse az egész teremtett világot - ezzel a jövő generációkat.
Harca során: a fiatalok segítségével megkeresi az anyag- és energia-megtakarításokat - ezzel megelőzve a hulladékok képződését és az energia-pazarlást.

Névtelen1.png

Minden küldetéshez tartozik egy 1-1,5 perces videó, aminek a megnézését követően a diákok tesztelhetik tudásukat különböző kérdéseken keresztül. Ez remek lehetőség, hogy a tanulók felmérjék ismereteiket, készségeiket és jártasságukat egy-egy témában.

4. Megosztás

Diego007 sikere csak eltökélt támogatónők és elszánt ügynökök segítségével lehetséges - hiszen barátok és segítség nélkül minden hős elbukna. Ezért erős fenntarthatósági közösség – a Mi6 fenntarthatósági ügynöki hálózat szervezését is támogatja az APP.

 

Az applikáció támogatója

A SAINT-GOBAIN MAGYARORSZÁG LETT „2020 LEGZÖLDEBB MAGYAR NAGYVÁLLALATA”

A VIRTUÁLIS ERŐMŰ PROGRAM (VEP) 2020-BAN IS ÉRTÉKELTE ÉS PONTOZTA MAGYARORSZÁG KÖRNYEZET- ÉS KLÍMATUDATOS, TÁRSADALMILAG FELELŐS VÁLLALATAIT. A PÁLYÁZATON TÖBB DIMENZIÓBAN IS KIEMELKEDŐ ÉRTÉKET ELÉRVE A SAINT-GOBAIN LETT MAGYARORSZÁG LEGZÖLDEBB NAGYVÁLLALATA.

A VEP 2020-AS KIEMELT VÁLLALKOZÁSI ÉS ÖNKORMÁNYZATI PÁLYÁZATI EREDMÉNYEINEK KIHÍRDETÉSÉT KELET-KÖZÉP-EURÓPA PIACVEZETŐ FENNTARTHATÓSÁGI PROGRAMJÁNAK VEZETŐI A MOST INDULÓ FENNTARTHATÓSÁGI TÉMAHÉTRE IDŐZÍTETTÉK, AHOL A VEP ÚJ LAKOSSÁGI PROGRAMJÁNAK ELSŐ ELEME IS ELINDÍTÁSRA KERÜL.

 A francia hátterű, több mint 350 éves Saint-Gobain, Európa egyik legpatinásabb folyamatosan működő társasága, a Párizsi Tőzsde egyik legrégebbi alapítású tagja. A Saint-Gobain a világ első 100 innovatív ipari csoportja közé tartozik, jelenleg több mint 1000 vállalatból áll, több mint 180 ezer főt foglalkoztat.

Mind a cégcsoport, mind annak magyarországi leánya minden eszközével támogatja a természetes és épített környezetünk ápolását, megóvását és körültekintő fejlesztését célzó tevékenységeket - a következő generációk lehetőségeinek fenntartására orientált, társadalmilag felelős modellben.

A Piros Attila által vezetett hazai divíziók 2020-tól kezdtek együttműködni a VEP szakembereivel azzal a nem titkolt céllal, hogy a Saint-Gobain Magyarország a cégcsoport fenntarthatósági mintaüzemévé válhasson. Az együttműködés keretében az anyag és energiaáramok komplex felmérésre kerültek és olyan célok vállalására kerül sor 2025-ig (azaz 5 éven belül), mint a nem újrahasznosítható hulladéktermelődés 50%-os csökkentése, vagy az ipari szennyvízkibocsátás 80%-kal való csökkentése a 2010-es bázishoz képest.

2050-ra vállalásra került a teljes körkörös gazdasági ökoszisztéma bevezetése, azaz hogy a cég ne termeljen nem újrahasznosítható hulladékot, továbbá, hogy akár innovatív, kacsolt fejlesztések révén is, de érje el a teljes karbonsemlegességet.

Elindult az energiafogyasztás radikális csökkentése, ill. a megújuló energiaforrások részarányának folyamatos bővítése és az üvegházhatású gáz kibocsátás megszüntetése – a megmaradó energia mixen belül, ill. ahhoz kapcsolódóan.

A Saint-Gobain bekapcsolódott a klímaváltozással összefüggő kérdésekkel foglalkozó non-profit szervezet, a Carbon Disclosure Project (CDP)-be. A VEP szakembereivel új Klímastratégia és Fenntartható Akcióterv is készül 2021-ben, amelyben a digitalizáció nyújtotta előnyük között: a kockázatcsökkentés és mindennemű környezeti baleset megelőzését célzó jelző és információs rendszer is megjelenik majd.

Bevezetésre került az az eljárás, hogy minden nagyobb üzleti, vagy beruházási döntés előtt fenntarthatósági hatástanulmányok készüljenek, melyek a helyi érdekeltekkel és szervezetekkel közösen kerüljenek megvitatásra – a lokális biodiverzitási optimum megtalálása érdekében.

 A vállalat termékeivel kiemelten támogatja az egyes épületek energia-hatékonysági és takarékossági felújítását.

A VEP új vállalkozásának a 10 év alatt 1 Millió lakóingatlant energetikai felújítását katalizálni kívánó Első Magyar Zöld Beruházási Integrátor Zrt. (EMZBI) első modell-programját támogatandó 8 szociálisan hátrányos helyzetű, többgyermekes család ingatlanjának olyan felújítására szövetkeztek a Saint-Gobain és a VEP szakemberei, amelyekben nem csak a komfortérzet lesz sokkal jobb a benne élők részére, de minimálisra csökken az épületek rezsije is. A projekt szociális célja mellett tudományos, kutatás-validációs célt is szolgál: ennek kapcsán gyakorlati számokkal kerül pontosításra az EMZBI ingatlan-felújításokat támogató, innovatív, mesterséges intelligenciával működő, digitális, egyablakos, a lakosságot és a KKV-kat egyarát támogató új eszköze és szolgáltatása a MAPAK, azaz az Első Magyar Projekt Automatizációs Központ, amellyel ingyenesen, vagy közel ingyen, egyablakosan és egyszerűen férnek majd hozzá a lakosok és a KKV-k az épületenergetikai felújításokhoz kapcsolódó uniós és hazai támogatásokhoz, a javasolt műszaki megoldások leirataihoz, ill. igény esetén banki, vagy egyéb forrásokhoz, kivitelezéshez, anyagokhoz, műszaki ellenőrzéshez, üzemeltetés-támogatáshoz és egyéb, közte biztosítási szolgáltatásokhoz.

A VEP és a Saint-Gobain Magyarország az EMZBI és a MAPAK kapcsán hosszú távú stratégiai együttműködésről határozott.

 

PÉCS LETT A LEGZÖLDEBB MAGYAR VÁROS

A VIRTUÁLIS ERŐMŰ PROGRAM (VEP) ÉS ANNAK A PÉCSI TUDOMÁNYEGYETEM (PTE) ÁLTAL VEZETETT HELYI ERŐMŰVE, AZ ÚN. BAVEP ÉS ABBAN IS KIEMELTEN A PÉCS VÁROS ÖNKORMÁNYZATÁVAL EGYÜTT 2019-TŐL ELINDULT EGYÜTTMŰKÖDÉSE EREDMÉNYEKÉPPEN ALIG EGY ÉV ALATT NAGYOTT LÉPETT ELŐRE A FENNTARTHATÓ FEJLŐDÉS ÉS A KLÍMAVÉDELEM ÜGYE PÉCSETT – A VEP VERSENYPÁLYÁZATA ALAPJÁN: 2020-BAN PÉCS LETT MAGYARORSZÁG LEGZÖLDEBB VÁROSA.

A városban, amelyben a VEP szakembereivel együtt új Klímastratégia és Fenntartható Energia- és Klímaakcióterv (SECAP) is készül 2021-ben alig egy év alatt 18 helyszínen került sor középületek energiatakarékossági és hatékonysági fejlesztésére, vagy indultak el ilyen jellegű beruházások – KEHOP és TOP források bevonásával.

Eközben a PTE, mint a BAVEP és a Zöld Egyetem hálózat koordinátora segítségével olyan országosan mintaértékű, vagy nemzetközileg is elismert innovatív fenntarthatósági programok bevezetésére került sor, mint a MOON Bike, a Zéró Emissziós Napok, vagyis a ZEN, vagy éppen a Tízezer lépés Pécsen.

A MOON Bike 2020 kezdeményezés célja az volt, hogy annyi kerékpáros aktivitást generáljon, mellyel 80 nap alatt meg lehet tenni a Föld - Hold távolságot, azaz 384 400 km-t. A kitűzött célt két hónap alatt sikerült kerékpáron és szobabiciklin teljesíteni, ezért a lelkes követők folytatták a biciklizést, és 80 nap alatt nemcsak visszaértek a Földre, de azt még négyszer körbe is tekerték.  Összesen a 80 nap alatt közel 1 millió km-t teljesítettek a kihívásban résztvevők, amivel: 233,7 tonna CO2 kibocsátás megtakarítás realizálódott.

A Zéró Emissziós Programban résztvevők 1 hét alatt a munkába járásuk során a jelenlegi Magyarország kerületével megegyező távolságot tették meg környezetkímélő közlekedési módon.

Az Európai Mobilitási Héten megszervezésre kerülő Tízezer lépés Pécsen ökocaching kihívás alkalmával megközelítőleg 250 fő teljesítette gyalogosan a 8 pécsi helyszínt érintő városi felfedező túrát.

A fejlesztésekkel és az innovatív, társadalmilag felelős programokkal megtakarított üvegházhatású gázok összmennyisége közel 3.500 db, 50 éves fa teljes vegetációs időszakban megkötött CO2 tömegével egyenlő mértékű, de megfelel annak a mértéknek is, mintha 10-12 öreg dízelautót örökre gyaloglásra cseréltek volna a helyiek, ami egy év alatt egészen kiemelkedő eredmény.

A város klíma- és energiaügyi elkötelezettségét, stratégiai gondolkodását jelzi, hogy Pécs 2030-ig a CO2 kibocsátását minimum 40%-kal szeretné csökkenteni a 2012-es szinthez képest – erősen építve a BAVEP szakmai támogatására. Pillanatnyilag is folyik a már végrehajtott és tervezett fejlesztések részletes elemzése annak érdekében, hogy még egyes, a 40%-on felüli vállalások is kivitelezhetők legyenek.

A VEP és a PTE mozgósításának is köszönhetően az április közepén induló Fenntarthatósági Témahétre (FTH) pedig a város szinte minden iskolája és diákja nevezett – ezzel is megerősítendő a társadalmilag felelős attitűdöt a helyi fiatalokban is. 

2021. 01. 01-én pedig elindult az ún. „Green AURA” projekt is, melynek célja a PTE és Pécs város energiahatékonysági, klímavédelmi fejlesztéseinek innovatív, vizuális eszközökkel való bemutatása, felhívva a hallgatók és a lakosság figyelmét a jó minták követésében rejlő lehet lehetőségekre.

INDUL A V-GO, A VEP FENNTARTHATÓSÁGI SZEMLÉLETFORMÁLÁSI ÉS KÖZÖSSÉGÉPÍTÉSI APPLIKÁCIÓJA – EZZEL MEGKEZDŐDIK A LAKOSSÁGI VEP ELSŐ ÜTEME IS

Az APP-ot letöltő, és a néhány perc alatt megoldható kihívásokat teljesítő fiatalokra ugyanúgy milliós nyeremények várnak, mint az iskolákra, vagy azokra, akinek az ajánlásával a legtöbb új tag csatlakozik az APP-hoz 

2021 tavaszán, a Fenntarthatósági Témahéten debütál 1.0 verzióban és őszre készül el a kvázi kész változata a V-GO applikációnak.  

Az APP háttértörténetében a Mi6 ügynökség vészhívása megérkezett: veszélyben a bolygó

Dieg007 az ügynök egér újra meg kell, hogy mentse az egész teremtett világot - ezzel a jövő generációkat. 

Harca során: a fiatalok segítségével megkeresi az anyag- és energia-megtakarításokat - ezzel megelőzve a hulladékok képződését és az energia-pazarlást.

Ebben segítenek neki virtuális ügynök eszközei: a VEP, a VHP és a VEK.

Sikere csak eltökélt támogatónők és elszánt ügynökök segítségével lehetséges - hiszen barátok és segítik nélkül minden hős elbukna. Ezért erős fenntarthatósági közösség – a Mi6 fenntarthatósági ügynöki hálózat szervezését is támogatja az APP.  

Egységben az erő - és minden kis hozzájárulás számít! 

És a végén győzni fog a jók szövetsége. És ez nem tündérmese. 

3x3 alapkihívással indul az mellyel 3 fejlesztési lépcsőben egymillió diákot, majd ősztől közel ennyi felnőttet is meg kívánunk szólítani itthon.  

A Virtuális Erőmű Program szakemberei egyformán fontosnak érzik a 8-18 éves korcsoportokon belül a kisiskolások, az általános iskola utolsó évfolyamaira járók, valamint a középiskolások szemléletformálását is, de a cél a teljes lakosság elérése és hálózattá szervezése a V-GO segítségével. 

V-Go! Mi megyünk - Gyertek Ti is velünk és Diég007-val! Mentsük meg újra a világot a Mi6 ügynökeiként

MOONBIKE 2021

Idén is folytatódik a Pécsi Tudományegyetem (PTE) által szervezett „MOON BIKE” kihívás, melynek a 2020-as évben a célja az volt, hogy 80 nap alatt virtuálisan eljussunk biciklivel a Holdra, azaz bárhol a világon együtt tegyünk meg összesen
384 400 km-t. 

MOON Bike_1.jpg

A Moon Bike 2020 program résztvevői a mindennapi kerékpárhasználatuk során a vállalt határidőn belül, 62 nap alatt teljesítették a kitűzött célt, a Föld-Hold közötti távolságot, sőt szeptember 13-ig, 80 nap alatt összesen 937 531,72 km-t tekertek, azaz az eredeti kihívást többszörösen teljesítették. A projekt népszerűségét igazolja, több mint 600 aktív kerékpáros nemzetközi szinten „buzdított” mindenkit egészséges életmódra.

A program célja továbbá a környezetbarát kerékpáros közlekedés népszerűsítése. A Hold biciklivel történő jelképes elérése és a visszatérés támogatta a hazai mérséklési törekvéseket. A program végére 233,7 tonna CO2 kibocsátás megtakarítás realizálódott. A megtakarított üvegházhatású gáz mennyisége 3400 db, 50 éves fa egy teljes vegetációs időszakban megkötött CO2 tömegével egyenlő.

A 2021. május 15-én induló „MOON BIKE 2021” kihívásban a tavalyi teljesítmény elérése, megdöntése mellett kisebb túrák megtételére is bíztatják a követőket.

Részkihívásként adott hétvégéken meghirdetik pl. a Pécs-Orfű-Pécs, a Velencei-tó kör, kb. 30-30 km-es, ténylegesen vagy virtuálisan is teljesíthető távokat, illetve a Mohács-Baja-Mohács, kb. 75 km-es túrát. A részkihívásokon – ha a járványhelyzet lehetővé teszi - helyszíni kitelepüléssel, szórakoztató programokkal népszerűsítik az egészség- és környezettudatos, fenntartható életmódot, valamint a kerékpáros közlekedést.

2020-hoz hasonlóan a kihíváshoz a közösségi médián keresztül bárki csatlakozhat. A tekerés szerelmeseinek nincs más dolguk, mint tekerni és bármilyen kerékpáros applikációt letöltve a telefonjukra a megtett távot screenshot kép formájában üzenetben vagy bejegyzésként elküldeni a MoonBike hivatalos Facebook oldalára.

Ha szobakerékpáron szeretnél indulni a kihívásban, csak le kell fotóznod a kilométeróra kijelzőjét a megtett távval és azt feltölteni. Minden nap összegzik a megtett kilométereket és beszámolnak arról, hogy éppen merre "járunk".

Csatlakozz TE is a kihíváshoz, mely szobabiciklivel, túra – vagy országúti kerékpárral teljesítő, illetve hobbi kerékpározók és profi versenyzők által megtett kilométereket egyaránt várja. Nevezési, vagy regisztrációs díj nincs.

#KÖZÖSSÉG, #MOZGÁS, #EGÉSZSÉG, #KÖRNYEZETTUDATOSSÁG!

MOON Bike_2.jpg
{ postion: fixed; left: 0; bottom: 0; right: 0; }